
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 100 V |
| Accuracy | 1.4 % |
| Threshold Voltage | 3.5 V to 98 V |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 52
Distributors
pcbx
Unit Price$3.73294
Ext.Price$3.73294
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.73294 | $3.73294 |
| 10 | $2.85736 | $28.57360 |
| 25 | $2.63905 | $65.97625 |
| 50 | $2.52051 | $126.02550 |
| 100 | $2.40729 | $240.72900 |
| 300 | $2.29916 | $689.74800 |
| 500 | $2.19589 | $1097.94500 |
| 1000 | $2.09728 | $2097.28000 |
